Semena - stydlivka citlivý (mimosa pudica)

Kód: 1302
Neohodnoceno
95 Kč
Skladem (>5 ks)

Balení obsahuje 30 ks semen citlivky stydlivé (mimosa pudica)

Semínka jsou připravená na výsadbu od jara až do poloviny léta. Podrobnosti ohledně pěstování naleznete v návodu.

Detailní informace

pečlivost, balení
Pečlivé balení
Mám mnohaleté zkušenosti. Snažím se maximálně pečlivě zabalit vaši zásilku.
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Poštovné zdarma při objednávce nad 2.000 Kč.
kamenný obchod
Kamenný obchod v Ústí nad Labem
Masarykova 635/159, 40001 Ústí nad Labem
rychlost
Rychlé vyřízení Vaší objednávky
Snažím se Vaši objednávku vyřídit v co nejkratší době.

Detailní popis produktu

Citlivka stydlivá (mimosa pudica) - návod na výsev

NÁROČNOST NA PĚSTOVÁNÍ: začátečník

DOBA KLÍČENÍ: 1-4 týdny od výsevu

HLOUBKA SETÍ: na povrch zeminy

 

Citlivka stydlivá (neboli mimosa pudica) je rostlina, se kterou si užiješ hodně srandy. V reálném čase se dokáže velice rychle pohybovat. Reaguje na doteky, otřesy i blízké vibrace. Díky tomu se stala populární rostlinou, ačkoliv není trvalkou jako ostatní pokojové rostliny. Sázet se dá ale pořád dokola, a tak sranda nikdy nekončí!

Popíšeme ti, jak být při pěstování citlivky co nejúspěšnější!

Při výsevu všech našich semen a hlíz doporučujeme semínka namočit na 12-48 hodin (podle tvrdosti a velikosti semene) před výsevem do aktivátoruAktivátor je tekutá směs lignohumátu a extraktu z hnědých mořských řas Ascophyllum nodosum. Lignohumát před výsevem zvlhčí škrob semene v osemení, a tím aktivuje enzymatické procesy v zárodku rostliny uvnitř semínka, to dostává povel, že může začít klíčít. Mořská řasa zas svým obsahem auxinových hormonů spouští a podporuje tvorbu jemného kořenového vlášení v budoucí rostlině.

 

Klasický postup na výsev je tento:

1. Připrav si menší květináč (papírový výsevný, terakotový nebo plastový), do kterého dej substrát (ideálně výsevní substrát). Substrát v květináči utlač, aby vlhkost mohla dobře vzlínat nahoru k semínkům. Do květináče není potřeba naspod používat keramzit.

2. Do jednoho malého květináče stačí zasadit pět semínek. Semínka citlivky jsou malá, vysévají se tedy na povrch substrátu. Stačí je rovnoměrně po květináči rozhodit a pak trochu květináčem zatřást. Semínka lehce zapadnou do substrátu.

3. Pokud je tvůj substrát sušší, zvlhči ho rozprašovačem. Pokud má příjemnou vlhkost, rovnou květináč přetáhni střečovou fólií, kterou zajistíš gumičkou. Vytvoříš tak improvizované pařeniště.

4. Do fólie udělej dírky párátkem nebo nožem. Vrchní fólii sundávat nemusíš až do té doby, než ji rostlinky dorostou.

5. Dokud rostlinky nevzejdou, zalívej květináč jen podmokem do podmisky. Při výsevu do papírového nebo terakotového květináče, budeš muset zalévat častěji. Plastový květináč samozřejmě tak rychle přesychat nebude.

Stanoviště na vyseté květináče hledej vždy teplé a ideálně slunné. Dej pozor, aby na ně nešel chladný průvan nebo aby neprochladly ve studené místnosti. Citlivka je tropická rostlina, proto ke klíčení potřebuje vlhko a teplo.