Semena - Asparagus plumosus

Kód: 1305
Neohodnoceno
75 Kč
Skladem (>5 ks)

Balení obsahuje 15 ks semen asparagusu plumosus (asparagus setaceus)

Semínka jsou připravená na výsadbu až do konce července. Podrobnosti ohledně pěstování naleznete v návodu.

Detailní informace

pečlivost, balení
Pečlivé balení
Mám mnohaleté zkušenosti. Snažím se maximálně pečlivě zabalit vaši zásilku.
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Poštovné zdarma při objednávce nad 2.000 Kč.
kamenný obchod
Kamenný obchod v Ústí nad Labem
Masarykova 635/159, 40001 Ústí nad Labem
rychlost
Rychlé vyřízení Vaší objednávky
Snažím se Vaši objednávku vyřídit v co nejkratší době.

Detailní popis produktu

Asparagus plumosus - návod na výsev

NÁROČNOST NA PĚSTOVÁNÍ: začátečník

DOBA KLÍČENÍ: 3-6 týdny od výsevu

HLOUBKA SETÍ: 0,5 cm

 

Asparágus plumosus (asparagus setaceus) dokáže vykouzlit pravou lesní atmosféru, jeho morfologie dokonce trochu připomíná kapradinu. Asparágus se daří pěstovat tam, kde se ostatním pokojovým rostlinám nelíbí - v chladu a studeném průvanu. Pokud tak potřebuješ kvítko na stanoviště u okna, kterým táhne, asparágus je tu pro tebe. 

 

Jak vysít asparagus plumosus?

1. Při výsevu všech našich semen a hlíz doporučujeme semínka namočit na 12-48 hodin (podle tvrdosti a velikosti semene) před výsevem do aktivátoru. Aktivátor je tekutá směs lignohumátu a extraktu z hnědých mořských řas Ascophyllum nodosum. Lignohumát před výsevem zvlhčí škrob semene v osemení, a tím aktivuje enzymatické procesy v zárodku rostliny uvnitř semínka, to dostává povel, že může začít klíčít. Mořská řasa zas svým obsahem auxinových hormonů spouští a podporuje tvorbu jemného kořenového vlášení v budoucí rostlině.

2. Připrav si menší květináč (papírový výsevný, terakotový nebo plastový), do kterého dej substrát (ideálně výsevní substrát). Substrát v květináči utlač, aby vlhkost mohla dobře vzlínat nahoru k semínkům. Do květináče není potřeba naspod používat keramzit.

3. Do jednoho malého květináče vysaď klidně i víc než pět semen asparágusu. Klasická rostlina, kterou koupíš vzrostlou u nás na eshopu, je taky složená z mnoha jednotlivých rostlin. Výsledný dojem je tak lepší, než v případě zasazení rostlinek po jedné. Semínka asparágusu nejsou větší než pár milimetrů, vysévají se tedy cca půl centimetru pod povrch substrátu. Stačí je rovnoměrně po květináči rozhodit a pak trochu zatlačit do zeminy. Semínka lehce zapadnou do substrátu.

4. Pokud je tvůj substrát sušší, zvlhči ho rozprašovačem. Pokud má příjemnou vlhkost, rovnou květináč přetáhni střečovou fólií, kterou zajistíš gumičkou. Vytvoříš tak improvizované pařeniště.

5. Do fólie udělej dírky párátkem nebo nožem. Vrchní fólii sundávat nemusíš až do té doby, než ji rostlinky dorostou.

6. Dokud rostlinky nevzejdou, zalívej květináč jen podmokem do podmisky. Při výsevu do papírového nebo terakotového květináče, budeš muset zalévat častěji. Plastový květináč samozřejmě tak rychle přesychat nebude.

Během pár týdnů vykouknou první lístky. Stanoviště na vyseté květináče hledej vždy u okna. Na teplo asparágus není až tak choulostivý, přece jen zvládne i chladnější zimní zazimování (okolo 10 °C) i nižší teploty pro klíčení, můžeš ho tedy rozpěstovat už v únoru na nevyhřátém parapetu.